Ginekolog legnica

Kolposkop stanowi ważne urządzenie w działalności ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego gatunku, należy zwrócić opinię na szereg czynników, z jakich koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy ale pamiętać, iż za niska cena kolposkopu może świadczyć złą jakość wykonania, co zabiera się pejoratywnie na grupie obrazu, niestabilności pantografu i braku oprogramowania zezwalającego na dokładną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna stanowić newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to teraz parametry układu optycznego dysponują największe znaczenie. Warto zaciekawić się miejscem pracy soczewek z znanego modelu kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny jest kilka sposobów przybliżania, a dodatkowo jako szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu istnieje i niezwykle charakterystycznym aspektem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, ale również prosty ruch w wszelkiej dziedzinie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie dobrej klasy siłowników pneumatycznych to nowe istotne cech dobrego sprzętu.

Jeżeli chodzi o lampę kolposkopu, to klasyczne żarówki stały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest duża moc światła także możliwość jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED mają mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i usuwa niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, bowiem ze powodu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego winnym stanowić podawane jednorącz.