Strategia rozwoju firmy uslugowej

Subiekt Ignacy Rzecki miał spisany wszystek swój sklep w kajecie. W tym jednym, w jakim prowadził ewidencje sprzedaży. Przecież jego biznes nie miał tylko efektów oraz produktów, co na przykład nieduża hurtowania motoryzacyjna, gdzie samych tarcz hamulcowych potrafi żyć kilkadziesiąt rodzajów. Wprowadzanie w notesie nie rozwiąże problemów tego biznesmena, szczególnie, jeżeli czerpiemy z bardzo efektywnej techniki przechowywania, jaką jest magazyn wysokiego składowania. Jak sobie pomóc w takiej formie?

Z poradą przychodzi firma Comarch, drink z największych twórców oprogramowania na Polskim rynku i oferowany przez niego wms program magazynowy. To unikalne i wysoce zaawansowane oprogramowanie typu erp, ułatwiające ewidencję przechowywanych materiałów i produktów. Przedstawia się z dwóch modułów- Comarch WMS Zarządzanie i Comarch WMS Magazynier, które dobrze ze sobą współpracują, a wraz mają idealne wyjście dla obsługi magazynu wysokiego składowania.

Pierwszy moduł stanowi podstawę programu i zapewnia stworzenie cyfrowej wersji magazynu. Taka elektroniczna struktura, dokładnie odpowiada swojej rzeczywistej wersji, umożliwia miejsce dla jednych produktów, półek, i nawet środków transportu takich jak palety. Możemy tworzyć dyspozycje dla magazynierów, definiować wartości lekkich i wielkich stanów, ustawiać miejsca dla jednych towarów. Drugi moduł, Comarch WMS Magazynier to przedłużenie ręki magazyniera. Daje szansę etapowania przyjęć i wydań, drukowania niezbędnych dokumentów a nawet etykiet. To dokładnie dodatki, do pewnego zadania, którym jest organizowanie, przesuwanie, kupowanie i inwentaryzacja towarów. Element ten stosuje dyspozycje, emitowane przez pracodawcę, co upraszcza cały proces zarządzania magazynem.

WMS program magazynowy zapewnia pełną integralność z Comarch ERP, jednak istotne elementy obydwu systemów zostają rozdzielone. Taka współpraca, na etapie dokumentów handlowych, oraz nie danych źródłowych, umożliwia oddzielenie gospodarki magazynowej od operacji księgowych.