Urzadzenie diagnostyczne do obslugi czujnikow tpms sluzy do

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz dużo tanie urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej klasy układu optycznego ze osobnym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partii ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można otrzymać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Hallu ForteHallu Forte - Efektivní řešení pro krásné nohy bez deformace ve formě haluks!

Kolposkop i jego zastosowanie

Kolposkop bierze się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a jeszcze pochwy i sromu w obiektu wykrycia zmian, jakie potrafiły oznaczać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Podaje się, że dokładność diagnozy wykonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji od jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy dostarczany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego obserwuje się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie badania i przestrzeganie go na dodatkowym ekranie, a ponadto zapisywanie i drukowanie dla pacjentki, kiedy i do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i dania diagnozy.